Registracija į programą šiuo metu negalima.

Programos pavadinimas Įvadinė programa „Psichodinaminė vaikų ir paauglių psichoterapija (kvalifikacinis lygis)“
Mokymų pradžia 2024 m. spalio 24 d.
Mokymų pabaiga 2026 m. gruodžio 12 d.
Mokymų trukmė (val.) 1610 (602 kontakt. val. ir 1008 savarank. d. val.)
Programos apimtis kreditais 60
Kaina 2960,00 EUR
Padalinys Filosofijos fakultetas
Studijų skyrius
Užsiėmimų adresas Universiteto g. 9, Vilnius
Dėstytojas arba programos vadovas Programos koordinatorė ir vadovė doc. dr. Dalia Nasvytienė
Programos turinys

Įvadinė programa „Psichodinaminė vaikų ir paauglių psichoterapija (kvalifikacinis lygis)“ skirta specialistų (psichologų ir gydytojų), jau susipažinusių su psichodinaminėmis raidos teorijomis ir gebančių šias žinias taikyti vertinant vaikų ir paauglių psichologinius sunkumus, o taip pat žinančių pagrindinius psichodinaminės psichoterapijos principus profesiniam mokymui.

Temos:

  1. Amžiaus tarpsnių psichodinamika;
  2. Intervencija į šeimos sistemą;
  3. Psichodinaminės psichoterapijos procesas;
  4. Įvairių sutrikimų psichodinaminė psichoterapija;
  5. Vaikų ir paauglių psichoterapijos paradigmos ir modeliai;
  6. Asmeninis patyrimas ir jo analizė grupėje.

Teoriniai ir praktiniai mokymai skirti konkrečių sutrikimų konceptualizacijai ir terapijai; sesijų metu toliau vyksta grupinės supervizijos (profesinė priežiūra), taip pat būtinos asmeninė terapija (100 val.) bei asmeninės supervizijos (profesinė priežiūra) (50 val.).  Programa baigiama apgynus terapinio darbo su profesine priežiūra analizę (baigiamasis darbas) bei išlaikius kvalifikacinį egzaminą.

Programos tikslas

Ugdyti psichodinaminės psichoterapijos technikų taikymo gebėjimus, gydant vaikus ir paauglius su įvairiais elgesio ir emociniais sutrikimais, o taip pat darbo su jų tėvais/globėjais metodų taikymo. Programa siekiama toliau gilinti psichodinaminės raidos psichologijos ir psichopatologijos žinias, formuoti psichodinaminės psichoterapijos proceso eigos ir dinamikos supratimą, gebėjimą atpažinti, reflektuoti ir analizuoti terapijoje vykstančius procesus ir jų dinamiką, numatyti ir planuoti terapijos etapus.
Ugdomos kompetencijos ir gebėjimai: mokės diagnozuoti psichikos ir elgesio sutrikimus, parinkti efektyviausią terapijos metodą jų gydymui, taikyti psichodinaminę psichoterapiją vaikams ir paaugliams, o taip pat gebės dirbti su šeima bei tarpdisciplininėje specialistų komandoje.

Priėmimo sąlygos ir reikalavimai

Studijuoti į programą priimami psichologai įgiję magistro kvalifikacinį laipsnį ir medicinos gydytojai, įgiję gydytojo specialisto, šeimos gydytojo kvalifikaciją, taip pat gydytojai rezidentai, kurie:
- sėkmingai baigė Psichodinaminės vaikų ir paauglių psichoterapijos bazinio lygio programą (išlaikė baigiamąjį egzaminą ir apgynė baigiamąjį diagnostinį darbą) ir gavo baigimo pažymėjimą;
- baigė Individualios psichodinaminės psichoterapijos ar kitų analitinių psichoterapijos studijų bazines programas sudarant kursantams individualius išlyginamųjų studijų planus, į kuriuos įtraukiama: įvadinės programos „Vaikų ir paauglių psichodinaminė psichoterapija (bazinis lygis)“ privalomųjų dalykų „Ankstyvųjų santykių psichodinamika“ išklausymas, kūdikio stebėjimo atvejo analizės parengimas, pastarosios programos diagnostinio darbo parengimas ir apgynimas ir baigiamojo pažymėjimo gavimas

Mokymosi metodai

Paskaitos, konsultacijos, seminarai, savarankiškas darbas, pratybos.

Vertinimo metodai

Sėkmingai pabaigę programos teorijos studijas, prižiūrimąją psichoterapiją ir surinkę minimalų privalomą asmeninio psichoterapinio patyrimo valandų skaičių, programos dalyviai pateikia baigiamąjį darbą (psichodinaminės psichoterapijos taikymas atskiram pacientui, būtinai vaikui iki 18 m. amžiaus), kuris yra ginamas viešai. Baigiamajam darbui parengti skiriama 260 ak. val. savarankiško darbo. Gebėjimą taikyti psichodinaminę psichoterapiją klinikiniame darbe su vaikais (paaugliais) vertina du programos mokymo komiteto nariai (supervizoriai). Baigiamasis darbas rengiamas ir ginamas trečiaisiais studijų metais.

Profesinė veikla, jos galimybės

Baigę šias studijas, įgyja kompetencijų psichoterapiniam darbui su vaikais ir paaugliais.

Papildoma informacija

Galutinė data prašymams į kvalifikacinio lygio studijas pateikti yra 2024 m. spalio mėn. 24 d. Siųsti el. paštu: ineta.kvietkiene@fsf.vu.lt

Išduodamas dokumentas Pažymėjimas
Kontaktinis asmuo Ineta Kvietkienė
ineta.kvietkiene@fsf.vu.lt
+370 5 266 7608